Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Skolplanscher 9255003



*

nr 925 5003


Skolplanscher

8 st, Småskolans trafikbilder, 1950-tal


Utrop:

500 kr

Såld:

1.000 kr

Sista tid för bud online:

måndag 17 november 2014
kl 19:21:09


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
7/11 07:45:52 1      300 kr
7/11 19:11:02 2      150 kr
7/11 19:11:02 1      200 kr (Budbetjänt)
7/11 19:11:29 2      350 kr
9/11 22:54:48 2      500 kr
15/11 12:40:56 3      400 kr
15/11 12:40:56 2      450 kr (Budbetjänt)
15/11 22:15:53 3      500 kr
15/11 22:15:53 2      500 kr (Budbetjänt)
16/11 12:52:34 2      700 kr
17/11 14:20:59 4      600 kr
17/11 14:20:59 2      700 kr (Budbetjänt)
17/11 14:38:33 5      900 kr
17/11 18:38:08 6      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Tema
  • 17 nov

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Läs mer om 50/60-tal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: skolplanscher konst
  • 6435 Fotografi
    Paul Koruna (1939), "Paris", Signerad. Bildmått: 2..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    12 jan kl 18:36
  • 6017 Fotografisk bild
    Jacob Fällender, stämpelsignerad a tergo "Jacob Fä..//
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    12 jan kl 20:27
  • 6683 Fotokonst
    Axel Ahlsén (f. 1989), Sverige. Signerad, daterad ..//
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    12 jan kl 19:24




Ladda ner broschyr